Odpověď TOP 09 na náš otevřený dopis

Lídr TOP 09 v Praze 6 Mgr. Ondřej Kolář nám zaslal e-mailem tuto odpověď na náš otevřený dopis.

Vážený pane Hodku,

předně prosím omluvte mou značně pozdní reakci na otevřený dopis, který jste jménem iniciativy Společně pro Šestku zaslal zastupitelům zvoleným za TOP 09. Většinu mého času "sežerou" povolební jednání a těch málo volných chvil, které mi zbydou, věnuji rodině.

Ale nyní k podstatě věci - jsem velmi rád, že na nás myslíte a nesmírně mě (i kolegy) těší váš zájem (myslím tím spolky a sdružení organizovaná pod hlavičkou Vaší iniciativy) s námi nadále spolupracovat. Jednou ze stěžejních priorit TOP 09 na Praze 6 je nastartovat adekvátní, kvalitní a oboustranně přínosnou komunikaci mezi radnicí a občanskými iniciativami, která, jak sami píšete, je dlouhodobě podceňována. Ostatně už v našem volebním programu jsme zmiňovali myšlenku vytvoření jakéhosi poradního orgánu starosty, resp. Rady městské části, ve kterém by byli sdruženi právě předsedové a mluvčí jednotlivých spolků a iniciativ tak, aby jejich hlas byl slyšet tam, kde slyšet být má. V našich řadách se navíc nachází osoba z našeho pohledu mimořádně kompetentní - paní architektka Smutná, která dosud působí coby jedna z mluvčích Koalice občanských sdružení na Praze 6.

Mrzí mě, že se vám nastalá povolební situace jeví jako nepřehledná. Vězte prosím, že děláme maximum možného proto, aby koalice, která Prahu 6 bude následující 4 roky spravovat, byla co nejstabilnější. Jednání se stranami magistrátní Trojkoalice jsou prioritní, nicméně je z našeho pohledu nutné jednat i s ostatními stranami. Shodujeme se ale v názorech na budoucí opozici. Věřím, že finální shody bude dosaženo v brzké době a že koalice, která se na Praze 6 rodí, bude od začátku naplno pilně pracovat. Náš zastupitelský klub jistě nebude namítat nic proti našemu společnému setkání, popravdě bych se divil opaku.

Prosím Vás i Vaše kolegy tedy na závěr ještě o špetku trpělivosti. Mějte se skvěle a těším se na spolupráci!

Ondřej KolářPříloha: Odpověď TOP 09 na náš otevřený dopis zastupitelům TOP 09 (PDF, 46 kB)